10 държави, в които годината не е 2018

8 от 10 Снимки

8. Япония


В азиатската държава е 30-та година. Японците посрещат Нова година два пъти – веднъж спрямо раждането на Христос и по стария си начин. Традицията е базирана на японските императори, всеки от които дава своето мото, което се превръща в наименование на периода му на царуване. От 1989 г. насам е Ера на мир и спокойствие, а на трона седи император Акихито. Предишната ера - Просветеният свят - продължи 64 години. В повечето официални документи се използват две дати: една според Грегорианския календар и една според текущата епоха в Япония.

Коя година сме? Отговорът на този въпрос може да се окаже по-сложен, отколкото си мислите. Всичко е относително.

Календарът е нещо, направено от хората, за да измерват времето по-лесно. То обаче е ефимерно и не може да бъде уловено. Точката за начало на отброяване на практика може да е всеки един момент. Именно това е трудното – как да започнем? Как да открием началото?

По-голямата част от света приема като начало на отмерването раждането на Исус Христос. Всички ние следваме Грегорианския календар с т.нар. нов стил. Той е съвременният международно признат светски календар.

На света обаче съществуват и различни календари. Има десет страни, които почитат свои собствени календари. В някои от тях годината е преди 2018-та, а е други живеят след нея. Кои са те, разберете само от нашата галерия.

4.3
Общо гласували: 3
5 2
4 0
3 1
2 0
1 0
Дай твоята оценка: