Любимите ни детски филмчета се прожектират по цял свят. Знаете ли обаче, че в различните държави едни от най-популярните анимации изглеждат променени.
Малко от зрителите се питат дали това, което виждат на екрана, е оригиналната версия на филма. В повечето случаи лентите са адаптирани към конкретна аудитория. При тях липсват някои малки, но интересни подробности.
В нашата галерия може да проверите какво сте пропуснали в популярните анимации, в зависимост в коя част на планетата се намирате. Вижте в нашата галерия промените, въведени нарочни в любимите ни детски, още преди да бъдат излъчени.
Отвътре навън
Малката Райли отказва да яде броколи. Колкото и логично да е това за западния свят, в Япония тези зеленчуци са заменени със зелени чушки. Причината – япончетата обожават броколи.
В друга сцена от филма има сцена с хокей. Типичният американски спорт е заменен с футбол в международната версия на филма.
Университет за таласъми
Върху сладките на Рандал е изписано Бъди мой приятел. В другоезични държави обаче смисълът се е загубил в превода. Ето защо буквите се заменят с усмихнати лица.
Същото се случва и с логото на Scare Games. То си остава само в американската версия, а в останалите държави е заменено с рисунка.
Доста често американският надпис се заменя с рисунка. Като тук – с този водопад, например.
Играта на играчките
В американската версия Бъз изнася реч на фона на американското знаме, а за фон върви националния химн. Навсякъде другаде по света флагът е заменен със земното кълбо, а песента се нарича Единият свят.
Самолети
Името на главната героиня се мени в зависимост от държавата. В оригинала канадката се казва Рошъл. В Русия обаче е Таня, в Бразилия – Каролина, а в Германия – Хайди. Цветовете ѝ също се менят спрямо държавата.
Разбивачът – Ралф
Минти Заки е неузнаваема в японската версия на филмчето. Тя се казва Minty Sakura и няма много общо с първообраза си.
Зоотрополис
Новините във анимацията се водят от различни животни в различните страни. В Канада, Северна Америка и Франция това е лос, в Австралия и Нова Зеландия – коала, в Китай – панда, а в Япония – тануки.